En Popüler Ücretsiz ve Ücretli cPanel Alternatifleri

CPanel alternatifleri mi arıyorsunuz? Eğer evet ise, o zaman doğru yerdesiniz.

WordPress kullanıcılarının cPanel’in, WordPress için web tabanlı kontrol için iyi bir GUI sağlayan tek panel olduğunu düşünmesi yaygındır. Daha güçlü özellikler ve kapsamlı işlevler sağlayan çok sayıda cPanel alternatifimiz olmasına rağmen, diğer seçenekleri keşfetmeden cPanel’e geçme eğilimindeyiz.

CPanel Alternatiflerini Aramak İçin Nedenler?

CPanel alternatiflerini aramak için sayısız neden var, ancak insanların taviz vermek istemeyeceği faktörleri düşündüğüm ana faktörlerden bazılarını vurgulamak istiyorum:

  1. Fiyatlandırma
  2. Verim
  3. Güvenlik
  4. sınırlama

1. Fiyatlandırma

Fiyatlandırma, insanların cPanel alternatiflerini aramasının ana nedenlerinden biridir, çünkü geçmişte cPanel, özellikle sınırlı bir bütçeye sahip yeni başlayan geliştiriciler olmak üzere çok sayıda kullanıcıyı çeken daha ucuz planlara sahipti. Şimdi, kullanıcılar daha ucuz çözümler arıyor ve bunların birçoğunun mevcut olması şaşırtıcı değil.

2. Performans

cPanel, herhangi bir platform ve uygulama ile uyumlu olan Apache web sunucusunu kullanır, ancak NGINX web sunucusuna kıyasla daha fazla yükleme süresi ile sonuçlanan çok fazla RAM tüketir. cPanel ayrıca performansın bir dezavantajı olan NGINX web sunucusunu resmi olarak desteklememektedir.

Ayrıca, cPanel, sonuçta performans sorunlarıyla sonuçlanan kullanıcıların gerçekten ihtiyaç duymadığı birçok özellik ve hizmetle entegre edilmiştir.

En İyi cPanel Alternatifleri

Daha fazla veya daha az benzer özellik sağlayan birkaç cPanel alternatifi var, ancak sizin için en iyi 6 cPanel alternatifini seçtim:

  1. Španěl
  2. Webmin’de
  3. Plesk
  4. Ajenti
  5. ISS yapılandırması
  6. st cPanel Alternatif – Yönetilen WordPress Hosting

Yorumlarınız bizim için çok değerli